F1. Kubica: To był dla nas dobry rok

Robert Kubica przed ostatnim w tym sezonie GP Abu Dhabi ma świadomość, że będzie to trudny wyścig. Dodaje również, że z pełną satysfakcją może spojrzeć wstecz na pierwszy rok w nowej stajni. - Myślę, że to był dobry sezon. Pierwsza połowa była niemal idealna, druga trochę mniej. Powinniśmy być szczęśliwi - mówi kierowca Renault.

Kubica twierdzi, że zeszłoroczny wyścig na torze Yas Marina nie wróży dobrze jego stajni. Kierowcy Renault - Fernando Alonso i Romain Grosjean startowali odpowiednio z 19. i 15. miejsca, a na mecie zameldowali się poprawiając swe pozycje ze startu zaledwie o jedno miejsce.

- Na pewno będziemy chcieli być konkurencyjni. Z drugiej strony wiem, że Renault wypadło tu źle w poprzednim sezonie. Realistycznie myśląc to będzie bardzo trudny wyścig. Musimy czekać, wszystkiego się dowiemy. Myślę jednak, że ciężko będzie znaleźć się w pierwszej szóstce - trzeźwo ocenia swoje szanse krakowianin.

Kubica przyznaje jednak, że oprócz ostatnich wyścigów, gdzie Renault notuje widoczną zniżkę formy, ostatni rok był dla jego teamu bardzo udany.

- Myślę, że to był dobry rok. Pierwsza połowa była niemal idealna, albo nawet idealna. Po drugiej spodziewaliśmy się dużo więcej. Dla nas to było bardzo ważne. Jeśli zdobywasz ponad 100 punktów, tracąc 30-40 w różnych okolicznościach, jest to dobry wynik - powiedział Polak.

- Jesteśmy zadowoleni z tego co osiągnęliśmy. Jeśli robisz wszystko krok po kroku, z czasem i wyniki przyjdą. Jeśli ktoś powiedziałby nam, że skończymy kilka wyścigów na podium i że będziemy walczyć z najlepszymi, od razu wzięli byśmy to w ciemno - kontynuuje Kubica.

- Po kilku wyścigach mieliśmy szczęśliwe podium w Australii i dobre wyścigi na początku roku. Rosły oczekiwania i czasem chcieliśmy więcej niż mogliśmy osiągnąć. Powinniśmy być szczęśliwy - zakończył polski kierowca.

GP Abu Dhabi na torze Yas Marina odbędzie się w niedzielę.

Finisz sezonu F1 na żywo w Sport.pl

Szanse na tytuł ma jeszcze czterech kierowców - Alonso, Vettel, Webber i Hamilton. Zwycięzca może być tylko jeden. Od piątku do niedzieli relacje na żywo z ostatniego Grand Prix w tym sezonie.

Piątek - treningi (godz. 10 i 14)

Sobota - trening (godz. 11) i kwalifikacje (godz. 14)

Niedziela - wyścig - relacja Zczuba i na żywo (godz. 14).

Sutil i Heidfeld nadal w grze o Renault  ?

Więcej o: