F1. U bukmacherów sukces Kubicy droższy niż mistrzostwo Hamiltona

Znacznie mniej można zarobić na sukcesie Roberta Kubicy w ostatnim tegorocznym GP, niż za mistrzostwo Lewisa Hamiltona w całym sezonie. To oznacza, że zdaniem bukmacherów Polak ma większe szanse na zwycięstwo w Abu Zabi niż Brytyjczyk na wywalczenie drugiego w karierze tytułu mistrza świata. Relacja z niedzielnego wyścigu o 14 Z Czuba i Na Żywo.

Sport.pl na Facebooku! Sprawdź nas >

Robert Kubica po ostatnim nieudanym wyścigu o Grand Prix Brazylii (9. miejsce) zajmuje w klasyfikacji generalnej ósmą lokatę. Ma szansę na wyprzedzenie m.in. Nico Rosberga z Mercedesa. W typowaniach trzech potężnych firm bukmacherskich (Bet And Win, William Hill i B-Win) jego szanse na sukces w Abu Zabi stoją nieco wyżej. Jest siódmym w kolejności kierowcą, któremu daje się przyznaje się prawo do zwycięstwa w ostatnim wyścigu w tym sezonie.

Najmniej można wygrać na sukcesie Webbera i Vettela. Ich wiktoria warta jest od 1,33 do 3,00 części wpłaconej kwoty. Za Kubicę można dostać od 8 do aż 41.

Mniej prawdopodobne niż miejsce Polaka na najwyższym stopniu podium jest zwycięstwo w całym cyklu mistrzostw F1 Lewisa Hamiltona. Brytyjczykowi daję się najmniejsze szanse z całego liczącego się w tej walce kwartetu, do którego wchodzą jeszcze Webber, Vettel i Alonso, co z jednej strony dziwne nie jest - Brytyjczyk ma stratę 24 punktów do Fernando Alonso, a za zwycięstwo dostaje się 25 punktów - jednak znając nieprzewidywalność zdarzeń na torze znajdą się gracze, którzy mistrza z 2008 r. wytypują do tytułu także w 2010.

A może mistrzem jednak Hamilton? 'Potrzebny cud!'

Więcej o: