F1. Alain Permane: Zmagamy się z małymi problemami

Główny inżynier wyścigowy Renault, Alain Permane, po dwóch sesjach kwalifikacyjnych przed GP Japonii jest zadowolony z postawy obu kierowców. Francuz liczy, na jeszcze lepszą postawę obu kierowców, gdy nocą mechanicy uporają się z niewielkimi, jak to określił Permane ?nieścisłościami?, które pojawiły się w bolidzie Roberta Kubicy. - Poradzimy sobie z nimi w nocy - zapewnia. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo na Sport.pl w sobotę o godzinie 7 rano.

- W bolidzie Roberta zmagamy się wciąż z małymi nieścisłościami, ale przez noc na pewno się z nimi uporamy. Co do Witalija, to rano miał problem z podsterownością, ale mechanicy wykonali kawał dobrej roboty i podczas drugiej sesji kwalifikacyjnej wykręcił 7. czas. - ocenił stan samochodów przed sobotnimi kwalifikacjami główny inżynier wyścigowy Renault.

- Biorąc pod uwagę prognozy pogody na sobotę, dzisiejsza sesja treningowa była prawdopodobnie jedyną okazją przed kwalifikacjami i wyścigiem do sprawdzenia ustawień bolidu na oponach przeznaczonych do jazdy na suchym torze. Dlatego też bardziej niż zwykle skupiliśmy się na tej kwestii- powiedział podczas konferencji prasowej Alan Permane

- Moim zdaniem Witalij wykonał kawał dobrej roboty. Mam nadzieję, że jutro jeszcze bardziej zmniejszy stratę do Roberta. - powiedział główny inżynier wyścigowy Renault, oceniając postawę młodego Rosjanina.

Raj One: Kubica fantastyczny na treningach, a jego bolid lepszy niż opisywał

 

"Bo żwir był za ślisk" - Lewis Hamilton

Więcej o: