F1. Kubica: Na Monzie możemy zrezygnować z F-Duct

Robert Kubica, który w niedzielnym Grand Prix Belgii zajął trzecie miejsce, przyznał że podczas kolejnych zawodów w słynnej włoskiej Monzie Renault może zrezygnować z F-duct. - Tam jest potrzebny całkowicie inny poziom docisku i bardzo prawdopodobne, że nie będziemy mieli tam kanału F - przyznał polski kierowca.

Renault może być drugim po McLarenie zespołem, który zrezygnuje z F-duct podczas Grand Prix Włoch. Powodem tego są długie proste na torze Autodromo Nazionale, które nie są odpowiednie dla tego urządzenia. Spowodowane jest to tym, że ekipy wykorzystują tam specjalne pakiety aerodynamiczne, które generują minimalny docisk, redukując opory powietrza.

F-duct tymczasem poprawia docisk głównie na torach krętych, ciasnych, gdzie kluczowa jest aerodynamika. Takim właśnie torem jest Spa, na którym Renault po raz pierwszy zastosowało kanał F.

- Monza będzie diametralnie innym wyścigiem - powiedział Kubica. - Tam jest potrzebny całkowicie inny poziom docisku i możliwe, że nie będziemy mieli tam kanału F.

Podobnie może być także podczas Grand Prix Singapuru. - Ten wyścig powinien być dla nas bardzo dobry. To jest dla nas świetny tor, ale najprawdopodobniej nie będziemy tam mieli F-duct.

Gdyby nie błąd Kubica były drugi, ale i tak pojechał rewelacyjnie! McLaren jako pierwszy team odstawia F-duct >

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.