F1. Kubica: Kanał F pracował świetnie, ale zepsuła się pompa

Robert Kubica zajął w sobotnich kwalifikacjach trzecie miejsce. Polak mógł poprawić swój wynik, ale w ostatnich minutach Q3 nie wyjechał już na tor. - Pompa od paliwa przestała działać. Nie mogłem wyjechać. Liczyliśmy na deszcz i zaczęło padać. Niestety Lewis był szybki - powiedział na konferencji prasowej kierowca Renault. Wyścig w niedzielę o 14:00, zapraszamy na relację Zczuba i na żywo na Sport.pl.

Robert Kubica do niedzielnego wyścigu wystartuje z drugiej linii. Bolid Polaka ustawi się obok Sebastiana Vettela. Kierowca Renault wykręcił wspaniały czas już na początku trzeciej serii kwalifikacyjnej i długo utrzymywał się na drugim miejscu, tuż za Markiem Webberem. Niestety tuż przed końcem Q3, kiedy Kubica mógł się jeszcze poprawić, zawiódł bolid Polaka, przez co ten nie mógł pojawić się już na torze. Jednak padający deszcz utrudnił pozostałym kierowcom szybką jazdę, tylko Lewis Hamilton zdołał w ostatnich sekundach poprawić czas Polaka i to on stanie na stracie obok Webbera.

Rewelacyjna postawa Roberta Kubicy w kwalifikacjach do GP Belgii

Na konferencji prasowej po kwalifikacjach pierwsza trójka opowiedziała dziennikarzom o swoich wrażeniach. Okazuje się, że w bolidzie Polaka zawiodła najprawdopodobniej pompa paliwowa.

Mark Webber:

Widzieliśmy, że pierwsze okrążenie Q3 będzie ważne. To jest pogoda unikalna, typowa dla SPA. Przy takiej aurze szczęście jest potrzebne. Musiałem jechać na limicie. Jestem bardzo zadowolony z pole position. Pogoda popsuła nam pomiarowe okrążenie w Q3. Lewis pojechał świetnie.

Lewis Hamilton:

Pogoda zmieniała się cały czas. Popełniłem błąd i nie miałem szczęścia w Q3 na pierwszym wyjeździe. Drugi wyjazd był dużo lepszy

Robert Kubica:

Udane kwalifikacje, od samego początku weekendu byliśmy w czołówce. Świetnie pracował kanał F. Mieliśmy chwilę grozy w Q3, bo pompa od paliwa przestała działać. Nie mogłem wyjechać. Liczyliśmy na deszcz i zaczęło padać. Niestety Lewis był szybki. Ale jesteśmy zadowoleni z trzeciego miejsca.

Kwalifikacje przed GP Belgii. Kubica trzeci, wygrał Webber  ?

Więcej o: