F1. Kubica zapowiada wielkie emocje podczas GP Belgii: Tor jest zdradliwy

W niedzielę 29. sierpnia odbędzie Grand Prix Belgii na torze Spa. Wyścig ma być niezwykle szybki i pasjonujący - tor jest zdradliwy i dość niebezpieczny. Poza tym jako jeden z nielicznych sprzyja wyprzedzaniu innych bolidów - ocenia Robert Kubica. Relacja na żywo Zczuba i Sport.pl w niedzielę od 14.

Szanse na dobry występ polskiego kierowcy podczas GP Belgii są spore. Robert Kubica i team Renault wprowadza w swoich bolidach "dmuchane skrzydło" - nowinkę techniczną, które najlepsze teamy zdążyły już opracować dawno temu. Polskiemu kierowcy odpowiada także profil toru, na którym przyjdzie mu się ścigać już w kolejną niedzielę.

- Spa jest innym torem niż większość, na których rywalizujemy w cyklu Grand Prix. Charakteryzuje się wieloma zakrętami, nawrotami, na których wjeżdża się z dużą prędkością. To powoduje, że tor ten jest bardzo zdradliwy i niebezpieczny. Wchodząc w te zakręty z większym dociskiem można osiągnąć maksymalną prędkość na bardzo długich prostych na końcu okrążenia - to wydaje się kluczem do sukcesu - opowiada o charakterystyce belgijskiego toru nasz rodak.

- Spa często prezentuje nam różnego rodzaju niespodzianki. Bardzo często bolidy, które wydawałoby się, że nie były zbyt szybkie wcześniej, osiągają bardzo dobre rezultaty. Patrząc z naszej perspektywy, liczymy na dobrze działający system F-duct. Obserwowaliśmy zespoły z kanałem F, które jeżdżą z większym poziomem docisku. Mogą one "wyłączyć" tylne skrzydło i przez to uzyskują duże prędkości.

Robert Kubica zapewnia, że wyścig w Spa dostarczy widzom bardzo wielu wrażeń. Polak nie ukrywa, że sami kierowcy czerpią z jazdy w Belgii olbrzymią frajdę. - To idealny tor do ścigania się, pozwalający na wykorzystanie dużej ilości kombinacji. Długie proste pozwalają na wyprzedzanie, szybkie zakręty spowodują, że wyścig będzie pasjonujący - zaciera ręce kierowca Renault.

GP Belgii na torze w Spa odbędzie się w niedzielę 29 sierpnia. Na relację na żywo Zczuba i Sport.pl zapraszamy od 14.

Szwajcarski bank UBS - oto nowy sponsor cyklu Formuły 1 ?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.