F1. Kubica: Nasze szanse w Spa zależą od kanału F

Robert Kubica przed weekendem wyścigowym w Belgii uważa, że szanse Reanult na dobry rezultat będą zależały od skuteczności nowego systemu, z którym francuski team debiutuje w tym sezonie F1. - Mamy nadzieję, że wszystko zadziała od razu- mówi polski kierowca. Relacja na żywo Zczuba i Sport.pl z GP Belgii w niedzielę od 14.

Francuski team wprowadza w swoich bolidach nowinkę techniczną, które najlepsze teamy zdążyły już opracować dawno temu. Jednak "dmuchane skrzydło" ma być wyjątkowo pomocne podczas weekendu w Spa, gdzie królują przede wszystkim długie proste. Wszystko zależy jednak od poprawności działania systemu.

- Mamy nadzieję, że wszystko będzie działało od razu, dzięki temu będziemy mogli wykorzystać czas aby nauczyć się nowego systemu i wycisnąć z niego jak najwięcej. Obserwowaliśmy zespoły z kanałem F, które jeżdżą z większym poziomem docisku. Mogą one "wyłączyć" tylne skrzydło i przez to uzyskują duże prędkości. Myślę, że to zmienia podejście do toru w Spa. Większość kierowców bardzo lubi tu jeździć, ale ogromne znaczenie jednak odgrywa bolid - powiedział Polak.

Kubica przez pierwszą część sezonu był czarnym koniem tegorocznego cyklu. Kierowcy Renault nie udało się jednak ukończyć wyścigów na Silverstone i Hungaroring, przez co stracił wiele punktów. Obecnie zajmuje ósme miejsce w klasyfikacji generalnej kierowców. Do siódmego Nico Rosberga traci 5 oczek.

Polak ma nadzieję, że po wakacyjnej przerwie wszystko wróci do dawnego ładu.

- Po tak długiej przerwie nie myślę już o ostatnich wyścigach, ale o tym co będzie. Przed nami trudna końcówka sezonu. Pozostały jeszcze dwa wyścigi w Europie (GP Belgii i GP Włoch - red.). Potem czekają na nas długie podróże do Azji, Ameryki Południowej i na Bliski Wschód. Nie miałem szczęścia w ostatnich występach, traciłem punkty w Wielkiej Brytanii i na Węgrzech. Chcemy jednak wrócić do starej formy i punktowania w każdym wyścigu. Moim celem jest być jak najbliżej czołówki w kolejnych startach - zakończył Kubica.

GP Belgii na torze w Spa odbędzie się w niedzielę 29 sierpnia. Na relację na żywo Zczuba i Sport.pl zapraszamy od 14.

Ile zarabia Kubica i dlaczego mniej niż Raikkonen? >

Więcej o: