Dziennikarze oceniają: Kubica najlepszym kierowcą w stawce

Fachowy serwis crash.net ocenił kierowców zajmujących w klasyfikacji generalnej kierowców pierwsze trzynaście miejsc. Najlepszą ocenę otrzymał Robert Kubica, o którym dziennikarze piszą, że ?wznosi Renault na miejsca, na których nie powinno się znaleźć?. Najgorzej oceniony został Michael Schumacher.

Baw się z nami w Wygraj Ligę! Wygraj 20 000 zł.

Kubica otrzymał najwyższą ocenę, spośród trzynastu kierowców (A+). Dwaj pierwsi zawodnicy tegorocznego sezonu, Mark Webber i Lewis Hamilton, zostali ocenieni na A.

Najgorszym kierowcą sezonu (spośród pierwszych 13 kierowców) jest Michael Schumacher, któremu przyznano ocenę C. Dziennikarze nie docenili także Witalija Pietrowa i Felipe Massy (C+). O Rosjaninie czytamy: "Partner Kubicy jest szybki, ale także dziki. Szefowie Renault mogą być sfrustrowani jego postawą".

Fachowcy crash.net o Kubicy piszą w samych superlatywach :

Jeśli napisaliśmy, że Nico Rosberg jest jedną z tegorocznych gwiazd, to Roberta Kubicę musimy nazwać gwiazdą bieżącego sezonu. Jest to najbardziej konsekwentny kierowca, który swoim R30 zajmuje miejsca, jakich nie powinien zajmować. Nagrodami za wysiłki Polaka były pozycje na podium w Melbourne i Monaco. Krakowianin spełnił kluczową rolę w odbudowaniu zespołu, który pod koniec ostatniego sezonu miał duże problemy. Biorąc pod uwagę ograniczenia bolidu z jakimi musi się zmagać, szóste miejsce w klasyfikacji generalnej, na które wciąż ma duże nadzieje, to bardzo dobry wynik. Wisienką na torcie byłoby zwycięstwo w wyścigu.

Oceny kierowców:

1. Mark Webber - Red Bull Racing (161 punkty): A

2. Lewis Hamilton - McLaren-Mercedes (157 punkty): A

3. Sebastian Vettel - Red Bull Racing (151 punkty): A-

4. Jenson Button - McLaren-Mercedes (147 punkty): B+

5. Fernando Alonso - Ferrari (141 punkty): B+

6. Felipe Massa - Ferrari (97 punkty): C+

7. Nico Rosberg - Mercedes Grand Prix (94 punkty): B+

8. Robert Kubica - Renault F1 (89 punkty): A+

9. Michael Schumacher - Mercedes Grand Prix (38 punkty): C

10. Adrian Sutil - Force India F1 (35 punkty): B

11. Rubens Barrichello - Williams F1 (30 punkty): B+

12. Vitaly Petrov - Renault F1 (17 punkty): C+

13. Kamui Kobayashi - Sauber (17 punkty): B-

Nowa punktacja w F1 zmieniła tylko lidera  ?

Więcej o: