MŚ 2010. Kubica chętnie widziałby Raikkonena w Renault

Robert Kubica zdradził, że bardzo chętnie widziałby Kimiego Raikkonena w teamie Renault. Fiński kierowca, który w przyszłym sezonie zamierza wrócić do Formuły 1, byłby zdaniem Polaka ?bardzo dobrym partnerem?. - Jeśli Kimi do nas dołączy, to byłaby bardzo dobra wiadomość - powiedział Kubica.

Raikkonen w obecnym sezonie rajdowych mistrzostw świata jeździ w zespole Citroena, jednak od następnego roku chciałby znów ścigać się na torach F1. Od jakiegoś czasu Fin łączony jest z francuskim zespołem, którego barw broni właśnie Kubica.

- Tak jak zawsze mówiłem - nigdy nie miałem problemów ze swoimi partnerami w zespołach - powiedział Polak. - Jeśli Kimi do nas dołączy, to byłaby bardzo dobra wiadomość. Uważam, że jest on świetnym i utalentowanym kierowcą - dodał.

Kubica, który w środę przedłużył kontrakt z Renault , dodaje że z Raikkonenem francuski team miałby bardzo dobry skład na kolejny sezon. - Nie wiem jednak, co przyniesie nam przyszłość i kto będzie moim partnerem w przyszłym roku. Myślę, że jeszcze za wcześnie, by o tym mówić - powiedział polski kierowca, którego zdaniem posiadanie dwóch dobrych kierowców w jednym teamie to bardzo dobra opcja.

Alonso stanie twarzą w twarz z Hamiltonem ?

Więcej o: