F1. Robert Kubica przedłużył kontrakt z Renault

Polski kierowca Formuły 1 Robert Kubica przedłużył umowę z zespołem Renault. Nowy kontrakt wygaśnie dopiero w 2012 roku.

Podpis złożony na nowym kontrakcie przez Kubicę kończy spekulacje na temat jego przejścia do Ferrari bądź Mercedesa. Polak zdecydował się jednak zostać we francuskim zespole na kolejne dwa lata.

- W Renault czuję się jak w domu - oświadczył Robert Kubica. - Dla mnie bardzo ważna jest odpowiednia atmosfera, współpraca z odpowiednimi ludźmi. To ważne, żeby każdy członek ekipy zmierzał w tym samym kierunku. Staramy się, żeby właśnie tak było w Renault.

- Myślę, że do tej pory dokonaliśmy już bardzo wiele. Wierzę, że przy odpowiednim podejściu, z czasem jesteśmy w stanie posunąć się jeszcze dalej do przodu. Cały czas będziemy się mocno starać i nie chodzi tu tylko o końcówkę obecnego sezonu. W 2011 roku wejdą w życie nowe zmiany w przepisach. Będzie to dla mnie wielkie wyzwanie - powiedział Kubica.

Według ekipy Renault, Roberta Kubicę, w którym wielu ekspertów upatruje przyszłego mistrza, przekonała możliwość walki o najwyższe cele, jaką gwarantuje francuski zespół w najbliższym czasie. - Ogromnie cieszymy się z decyzji Roberta. Chciałbym podziękować mu za zaufanie, jakim nas obdarzył - powiedział szef Renault Eric Boullier. - Było wiele plotek dotyczących jego przyszłości, a to tylko dowód jego znakomitej postawy w tym sezonie. Dlatego jesteśmy szczęśliwi, że został z nami na kolejne lata.

- Naszym celem jest włączenie się do walki o tytuł w najbliższych dwóch latach. Żeby tego dokonać, potrzebujemy kierowcy kalibru Roberta: szybkiego, bezbłędnego i całkowicie oddanemu pracy. Liczę, że w przyszłości dokonamy razem wielkich rzeczy - powiedział Boullier.

 

Renault jest obecnie piąty w klasyfikacji konstruktorów.

Renault się zastanawia: Gonić czołówkę, czy budować nowy bolid? ?

Więcej o: