F1. Kubica: Nikt nie spodziewał się takich wyników

Robert Kubica przyznaje, że zespół Renault wciąż dzieli od czołówki kilka kluczowych dziesiętnych sekundy, ale forma teamu i tak jest w tym sezonie pozytywnym zaskoczeniem. - Myślę, że możemy być naprawdę zadowoleni i dumni z tego, jak daleko udało się nam zajść - mówi Polak.

Dział prasowy Renault przygotował do Roberta Kubicy kilka pytań przed zbliżającym się GP Wielkiej Brytanii. Najpierw pytano go o charakterystykę toru Silverstone.

- To ekscytujący i bardzo wymagający tor, zwłaszcza sześć czy siedem pierwszych zakrętów, które robią duże wrażenie za kierownicą obecnych bolidów F1. Większość z nich jest pokonywana na pełnym gazie, lub prawie na pełnym - w zależności od kierunku wiatru. Natychmiast po wyjściu z jednego zakrętu wchodzi się w następny, a prędkość, z jaką się je pokonuje zapiera dech. Wszyscy kierowcy lubią tu jeździć - opowiada Polak cytowany przez portal f1.pl.

Kubicę zapytano także, jakie ma oczekiwania co do wyścigu, którego start już 11 lipca.

 

- Trudno powiedzieć. W Silverstone dość ciężko znaleźć właściwe ustawienia i balans samochodu, ponieważ są duże różnice między szybkimi i wolnymi zakrętami - praktycznie nie ma zakrętów pokonywanych z pośrednią prędkością. Kluczowe znaczenie ma siła docisku i jestem ciekawy, czy zmiany wprowadzone w bolidzie podczas ostatniego wyścigu zapewnią nam przewagę na szybkich odcinkach. Piątek będzie dobrym testem, pozwalającym sprawdzić wpływ wprowadzonych ulepszeń - odpowiedział Polak.

Nie zabrakło również pytań o ocenę formy zespołu Renault na półmetku sezonu.

 

- Do tej pory we wszystkich wyścigach zakwalifikowaliśmy się do pierwszej dziesiątki, i poza Bahrajnem, kończyłem wyścigi w najgorszym razie na siódmym miejscu. Oczywiście na początku mieliśmy większy margines manewru jeśli chodzi o ulepszenia, udało się nam zbliżyć do czołówki, ale bardzo trudno będzie nadrobić tych kilka dziesiętnych sekundy, które nas dzielą od najlepszych. Myślę jednak, że możemy być naprawdę zadowoleni i dumni z naszych wyników. Myślę, że nikt nie spodziewał się, że będziemy tak wysoko - zakończył Robert Kubica.

Trudna decyzja Renault ?

Więcej o: