F1. Kubica dostał nowy kontrakt do podpisu. Zrobi to po Silverstone?

Jak podaje serwis Auto Hebdo Robert Kubica ma już propozycję nowego kontraktu od Renault. Do ostatecznych rozmów i co najważniejsze - podpisu złożonego przez Polaka ma dojść tuż po Grand Prix Wielkiej Brytanii, czyli w połowie lipca.

Tajemnicą pozostaje jak długi jest to kontrakt. Według różnych źródeł (Autosport, ESPN) może to być jedynie roczne przedłużenie umowy polskiego kierowcy z Renault lub też etat na trzy lata do 2013 roku.

- To oczywiste, że chcemy zatrzymać Kubicę i rozmawialiśmy już z nim o tej sprawie. Pokazujemy mu na każdym kroku, że mamy ambicje sportowe, że chcemy walczyć o mistrzostwo - powiedział serwisowi Autosport szef francuskiej ekipy Eric Boullier.

Według ich informacji, Polak, który chce gwarancji, że zespół Renault utrzyma płynność finansową, dostał takie zapewnienie. Tajemnicą poliszynela pozostaje nowy kontrakt sponsorski z gigantem MasterCard. Niektórzy komentatorzy Formuły 1 wiążą nowego sponsora z powrotem do ścigania byłego mistrza świata Kimiego Raikkonena, który miałby trafić do renault za Witalija Pietrowa.

Celem Renault pozostaje kontrakt Kubicy dłuższy niż rok. - Jestem przekonany, że Kubica zostanie. Jeżeli nie będzie chciał kontynuować z nami współpracy, to po prostu odejdzie - rozkłada ręce Boullier.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że do podpisania kontraktu dojdzie tuz po wyścigu w Silverstone, który odbędzie się w niedzielę 11 lipca.

Nico Rosberg: Nasza forma - to katastrofa ?

Więcej o: