F1. Szef Renault: Chcemy zatrzymać Kubicę

Szef ekipy Renault Eric Boullier jest zdeterminowany, by zatrzymać w zespole Roberta Kubicę. Od jakiegoś czasu świat Formuły 1 żyje doniesieniami o zainteresowaniu Mercedesa polskim kierowcą. - Rozmawialiśmy już z Robertem i teraz naszym zadaniem jest pokazanie, że mamy ambicje i środki do tego, by je realizować - mówi szef Renault.

W ostatnich dniach pojawiły się informacje, że niemiecki team chce podpisać kontrakt z Polakiem na najbliższy sezon. Władze ekipy szybko zaprzeczyły tym doniesieniom, jednak Renault także zareagowało chcąc zapewnić, że zatrzymanie Polaka jest priorytetem.

- Zdecydowanie chcemy, aby u nas pozostał. Rozmawialiśmy już z Robertem i teraz naszym zadaniem jest pokazanie, że mamy ambicję i środki do tego, by ją realizować - powiedział Boullier sugerując, że nakłonienie Kubicy do dalszej jazdy w barwach Renault, świadczyłoby o wysokich aspiracjach zespołu.

- Jeśli nam się to uda, to jestem przekonany, że on zostanie. A jeśli nie będzie chciał zostać, to odejdzie - to wszystko jest bardzo proste - dodał Boullier, który bardzo ceni sobie postawę Polaka w tegorocznym Grand Prix.

- Robert jest jednym z najwyżej notowanych kierowców, ale ponieważ jego kontrakt teoretycznie kończy się w tym roku, to jest bardzo atrakcyjny dla innych. To oczywiste - zakończył Francuz.

Renalt bliskie pozyskania mocarnego sponsora ?

Więcej o: