F1. Permane: Jesteśmy niedaleko za McLarenem i Ferrari

- Wyprzedziliśmy Mercedesa, i jesteśmy na czwartym miejscu wśród najszybszych zespołów - powiedział główny inżynier Renault Alan Permane po udanym starcie w GP Europy w Walencji. - Do RedBulla dużo nam brakuje, ale jesteśmy niedaleko za McLarenem i Ferrari - dodał Brytyjczyk.

Robert Kubica poza otwierającym sezon GP Australii w każdym starcie wywalczał miejsce w pierwszej dziesiątce. Po piątym miejscu w Walencji, Polak zajmuje szóste miejsce w klasyfikacji generalnej GP. Przed wyścigiem w Hiszpanii bolid Renault został poważnie zmodyfikowany. Mimo, że Kubica nie zdołał utrzymać miejsca na podium, główny inżynier Renault Alan Permane jest przekonany, że francuski zespół zmierza w dobrym kierunku.

- Wyprzedziliśmy Mercedesa, i jesteśmy na czwartym miejscu wśród najszybszych zespołów - powiedział Permane. - Wciąż czeka nas daleka droga do dogonienia RedBulla, ale jesteśmy niedaleko za McLarenem i Ferrari, i jeśli będziemy dalej poprawiać bolid w tym tempie, to wkrótce możemy być na ich poziomie - dodał Brytyjczyk.

W R30 przed GP Europy zamontowano dyfuzor, podobny do tego, który zastosował RedBull.

- Wszystko działa tak, jak się spodziewaliśmy. Nowe przednie skrzydło i dyfuzor działają bardzo dobrze - poinformował. - Zawsze to trochę trwa, zanim w pełni poznamy ulepszenia zamontowane w bolidzie, i trudno zrobić to w jeden weekend, więc zmiany będą procentować w przyszłości. Na torze Silverstone jest więcej szybkich zakrętów, i tam zmiany dadzą lepszy efekt - zapowiedział Permane.

Na GP Europy dyfuzor zamontowały także zespoły Mercedesa i Ferrari, podczas gdy McLaren szykuje tę innowację na GP Wielkiej Brytanii.

Pechowy pit stop Roberta Kubicy ?

Więcej o: