F1: Kubica zostanie w Renault, pod warunkiem...

Robert Kubica jest gotowy do podpisania nowego kontraktu z Renault. Stawia jednak warunki. Team musi być stabilny finansowo i mieć techniczne możliwości walki o najwyższe cele w F1 - donosi serwis Autosport.com. - Musimy zatrzymać Roberta - deklaruje Eric Boullier.

Według Autosport Kubica już negocjuje warunki kończącego się w tym roku kontraktu. Polak chce mieć pewność, że Renault spełni jego oczekiwania i zarówno pod względem finansowym, jak i technologicznym już w kolejnym sezonie dołączy do czołówki.

Jeśli chodzi o pierwszy warunek to Renault jest bardzo bliski jego spełnienia. Na finiszu są bowiem negocjacje z finansowym gigantem.

Prawdopodobnie z zespołem pożegna się również Witalij Pietrow, a jego miejsce może zająć Kimi Räikkönen zainteresowany powrotem do F1. ?

Ponoć w kontrakcie Rosjanina jest zapis mówiący o tym, że musi on zdobyć 25 proc. punktów Roberta Kubicy.

Eric Boullier, szef Renault potwierdza, że celem nr 1 ekipy jest zatrzymanie Kubicy.

- Zdecydowanie chcemy go u nas. - deklaruje szef Renault. I dodaje, że zespół ma potencjał i ambicje walki o najwyższe cele. Teraz według niego najważniejsze jest to, by przekonać o tym Roberta Kubicę. - Jeśli to zrobimy jestem pewien, że zostanie. Jeśli jednak zechce odejść to go nie zatrzymamy.

Boullier mówi, że nie martwi go zainteresowanie innych zespołów Polakiem (m.in. Mercedesa). - Robert należy do czołówki kierowców, a jego kontrakt wygasa w tym roku. To normalne, że inni się nim interesują.

Formuła 1 na Sport.pl ?