F1. Kubica potwierdza: Renault pojedzie z systemem F-duct w Walencji

Robert Kubica potwierdził, że W kolejnym Grand Prix Formuły 1 w Walencji w bolidach Renault będzie zamontowany system F-duct, umożliwiający sterowaniem przepływu powietrza wokół tylnego skrzydła bolidu - informuje francuski portal Renault F1.

Zespół przygotuje na wyścig w Walencji nowe przednie skrzydło i podłogę. Wprowadzone ulepszenia mają poprawić szybkość bolidu R30 na zakrętach. Nowe zawieszenie testowano podczas GP Turcji, zrezygnowano z niego w Kanadzie, ale teraz powróci w nowej formie podczas GP Europy w Walencji.

To jedne z ostatnich ulepszeń bolidu R30. Wkrótce mają się rozpocząć prace nad nowym R31.

Kubica: Jesteśmy za szybcy, nie korzystamy z F-duct

- Szczerze mówiąc myślę, że jesteśmy za szybcy na prostych. Taki jest już nasz samochód, mamy takie skrzydła jak w poprzednich wyścigach. Nie korzystamy z F-duct,  więc nie mamy komfortu użycia skrzydła o większym docisku bez utraty szybkości maksymalnej - skarżył się Kubica po GP Kanady. - Na zdjęciach wyraźnie widać różnicę między naszymi skrzydłami, a na przykład McLarena. Nasze są jakby o połowę mniejsze, mamy mniej lotek - tłumaczy Polak.

W Kanadzie Kubica zajął siódme miejsce. W klasyfikacji generalnej GP jest siódmy z 73 punktami. GP Europy w Walencji odbędzie się 27. czerwca.

Kubica narzeka na opony po GP Kanady ?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.