F1. Kubica: Znów chcemy być szybsi od Ferrari

Robert Kubica - cytowany przez serwis F1.pl - zaznacza, że w ostatnich pięciu czasówkach zawsze był szybszy niż kierowca Ferrari - Felipe Massa. - To będzie wielkie wyzwanie. Chcielibyśmy się przed nimi utrzymać - deklaruje Robert Kubica przed niedzielnym Grand Prix Kanady. Relacje z dzisiejszych obu treningów na żywo na Sport.pl o godzinie 16 i 20. Relacja Z czuba i na żywo z wyścigu w niedzielę o 18.

Polski kierowca podczas ostatnich wyścigów na Istanbul Park okazał się lepszy od obu kierowców Ferrari i w Montrealu Kubica ma nadzieję powtórzyć ten wynik: - To będzie wielkie wyzwanie. Chcielibyśmy się przed nimi utrzymać, ale tak naprawdę chcemy być przed wszystkimi - powiedział Polak, cytowany przez F1.pl .

- W ostatnich pięciu czasówkach zawsze byliśmy przed Massą, więc nie tylko w Turcji byliśmy od nich szybsi. To się dzieje już od jakiegoś czasu. Być może Felipe miał jakieś problemy, ale widzieliśmy, że także Fernando miewa kłopoty - dodał kierowca Renault.

Ostateczny sukces zdaniem Polaka będzie zależał jednak od wielu czynników: - Po raz pierwszy w tym roku będziemy stosować inny, mniejszy poziom docisku i musimy zobaczyć, jak nasz samochód, nasze nowe skrzydła sprawdzą się w porównaniu z tym, czym dysponują konkurenci. Bardzo ważne są tutaj hamulce oraz trakcja, a pod tym względem nasz bolid jest dobry. Ważne są także prędkości maksymalne, które też nie są takie złe, choć nie mamy systemu F-duct - powiedział Kubica.

"Lubię, gdy ściany są bardzo blisko" - mówił także Robert Kubica ?

Więcej o: