F1. Robert Kubica w lipcu na Torze Poznań

Robert Kubica poprowadzi bolid Renault F1 Team na Torze Poznań - poinformowało Renault Polska. 17 lipca jedyny polski kierowca w F1 zaprezentuje się podczas N-GINE RENAULT F1 TEAM SHOW na obiekcie, gdzie jako mały chłopak rywalizował w wyścigach kartingowych.

Tor wyścigowy w Poznaniu zamieni się na jeden dzień w miasteczko sportów motorowych. - Jazda bolidem Formuły 1 po torze w Polsce to spełnienie jednego z moich marzeń. Nie ma Grand Prix w Polsce, ale to co wydarzy się w Poznaniu, będzie tak bliskie tym wrażeniom jak jest to możliwe. Cieszę się na spotkanie z fanami. Będzie to okazja, żeby zobaczyć samochód F1 z bliska, a ja postaram się pokazać wszystkim, jak niezwykłe są te maszyny - mówi Robert Kubica.

Bolid Formuły 1 będzie jeździł po torze o długości ponad 4000 m, to więcej niż wynosi np. długość toru ulicznego w Monte Carlo. Świat Formuły 1 z bliska i spotkanie z jednym z najlepszych kierowców F1. Nie ma chyba nic bardziej ekscytującego dla fanów tego sportu - dodaje Agata Szczech z Renault Polska.

W programie przewidziano między innymi:

- przejazd bolidu Renault F1 Team

- przejazd bolidu Formuły Renault 2.0

- przejazd Megane Trophy

- prezentacje sportowych modeli Renault

- pit stop, czyli zmiana opon na czas, a także symulatory F1, konkursy i wiele innych atrakcji.

Miasteczko F1 zajmie powierzchnię prawie 50 tys. m2. Wstęp wolny!

Felipe Massa zostaje w Ferrari ?

Więcej o: