F1. Boullier: Możemy być szybsi od Mercedesów

- W Walencji i na torze Silverstone będziemy utrzymywać tempo rozwoju. Możemy być szybsi od Mercedes GP w kwalifikacjach, i taki jest właśnie nasz cel - mówi szef Renault Eric Boullier.

Tegoroczny model bolidu Renault, R 30, jest rozwijany niemal przed każdym wyścigiem. Przed ostatnim GP Turcji w samochodach poprawiono przednie skrzydło. Szef Renault Eric Boullier jest nas tyle zadowolony z poprawek, że otwarcie zapowiedział atak na konkurencje.

- Z niecierpliwością czekam, jak potoczą się nasze kolejne kroki. Mamy pewne ulepszenia na GP Kanady, ale musimy pamiętać, że ten tor jest inny, i wymaga innych ustawień docisku - powiedział Boullier. - W Walencji i na torze Silverstone będziemy utrzymywać tempo rozwoju. Możemy być szybsi od Mercedes GP w kwalifikacjach, i taki jest właśnie nasz cel - zadeklarował wprost Boullier.

W klasyfikacji konstruktorów Renault jest na piątym miejscu. W klasyfikacji kierowców szósty jest Robert kubica. Polak traci 26 punktów do prowadzącego Marka Webbera z Red Bulla.

Najbliższy wyścig F1 o Grand Prix Kanady już 13 czerwca o 18.

Fernando Alonso jest rozczarowany rozwojem Ferrari ?

Więcej o: