Formuła 1. Kubica o spekulacjach: Jest za wcześnie

Robert Kubica nie chce się wypowiadać na temat swojej przyszłości. - Dla mnie jest na to za wcześnie. Przyjdzie czas by porozmawiać o tym czy zostanę w Renault czy nie - powiedział Polak, którego umowa z obecnym zespołem wygasa to obecnym sezonie.

Krótko po początku sezonu media zaczęły spekulować, jak dalej potoczy się kariera Polaka. Kubica podpisał z Renault jednoroczny kontrakt, i szybko pokazał, że mimo słabszego samochodu wciąż liczy się w walce o czołowe lokaty. W Australii był drugi, w Monaco trzeci. Tylko raz znalazł się poza pierwszą ósemką.

- Dla mnie jest na to jeszcze za wcześnie. Przyjdzie czas by porozmawiać o tym czy zostanę w Renault czy nie - powiedział Kubica. - To wszystko odczucia. Kiedy poczuję, jaką decyzję powinienem podjąć, zrobię to - dodał.

- Zbyt wiele osób, kiedy podpisywałem kontrakt z Renault, mówiło mi, że robię zły ruch. Ale ja jestem z niego zadowolony, i myślę, że mogę polegać na swoich decyzjach także w przyszłości - powiedział Polak.

- Możemy być zadowoleni z początku sezonu i pracy którą wykonujemy. Także zaplecze techniczne, które na każdy wyścig rozwija nasz bolid. Nie jest łatwo dogonić najlepszych, bo oni też ciągle ciężko pracują, ale dobrze jest widzieć ludzi posuwających się naprzód w pracy nad samochodem - pochwalił mechaników Renault Kubica.

W klasyfikacji generalnej Kubica jest na szóstym miejscu z 26 punktami straty do Marka Webbera.

Królestwo unikania błędów. Prowadzi Renault i Kubica ?

Więcej o: