Renault: Celem są punkty obu kierowców

Po sobotnich kwalifikacjach GP Turcji w zespole Renault oczekiwania są duże. - Nasze bolidy miały bardzo dobre tempo, dlatego mamy nadzieję na punkty obu kierowców - mówił Eric Boullier, szef teamu Renault. Wtórował mu Alan Permane - Siódme miejsce Roberta to bardzo dobry rezultat, cieszymy się, że w końcu dołączył do niego Pietrow. Na relację z GP Turcji zapraszamy od 14 do Zczuba.pl

GP Turcji: Kubica musiał się nieźle napracować, żeby być przed Pietrowem W sobotnich kwalifikacjach GP Turcji Renault zaprezentowało się bardzo dobrze. Siódme miejsce Roberta Kubicy i dziewiąte Witalija Pietrowa to dowód na rosnącą formę francuskiego teamu. Szef zespołu Eric Boullier był zachwycony rezultatami swoich kierowców:

- To, że oba nasze bolidy ścigały się w trzeciej serii kwalifikacji to wspaniały rezultat dla drużyny i dobra pozycja wyjściowa przed jutrzejszym wyścigiem. Samochody sprawują się perfekcyjnie w ten weekend, widać dalszy rozwój naszego zespołu z wyścigu na wyścig. Siódme miejsce Roberta to kontynuacja jego dobrej passy w kwalifikacjach. Wspaniale jest zobaczyć także Witalija u jego boku w trzeciej serii. - rozpływał się nad swoimi kierowcami szef Reanult.

Boullier dodał, że tempo Rosjanina było w sobotę bardzo zbliżone do tempa Kubicy. Jego celem i nadzieją na jutrzejszy wyścig są punkty obu kierowców.

Szef inżynierów Renault, Alan Permane, wtórował Boullierowi. Dodał, że największą rolę odegrał wybór opon. Wybór francuskich inżynierów sprawdził się i obaj kierowcy kręcili dobre czasu.

- Najważniejszą decyzją dzisiaj był wybór opon najlepszych na sobotnie warunki. Nie było dużej różnicy między twardą a miękką mieszanką. W końcu okazało się, że tempo na miękkich oponach jest minimalnie szybsze, dlatego wybraliśmy je na trzecią serię. Dało to zamierzony efekt - siódme miejsce Kubicy i pierwszy raz Witalija w trzeciej serii kwalifikacji to bardzo dobre rezultaty. Celem na jutro są punkty - powtórzył z Boullierem, Permane.

Relacja z GP Turcji w niedzielę od 14 na Zczuba.pl . Zapraszamy!

GP Turcji. Najlepsze kwalifikacje Pietrowa czytaj tutaj ?

Więcej o: