Formuła 1. Kubica zostanie w Renault?

- Jestem niemal pewny, że to, co robimy dla Roberta, przekona go do pozostania w naszym zespole - mówi szef Renault Eric Boullier. Przyszłość Roberta Kubicy może się wyjaśnić w połowie lipca.

Renault jest bardzo zadowolone ze współpracy z Polakiem, który z przeciętnego samochodu potrafi wy-cisnąć, ile tylko się da, i dwa razy w sześciu tegorocznych wyścigach stanął na podium Grand Prix. Chrapkę na Kubicę ma jednak ponoć także Ferrari, które zastanawia się nad zakończeniem współpracy z Felipe Massą - Brazylijczykowi po tym sezonie kończy się kontrakt.

Boullier uważa jednak, że Kubica pozostanie w Renault, nawet jeśli Ferrari zaoferuje mu miejsce obok Fernando Alonso. - Robert bardzo dobrze współpracuje z zespołem i podoba mu się wyścigowy duch ekipy - powtarza Francuz, dodając, że ścisła współpraca między inżynierami i kierowcą jest źródłem dobrych wyników Renault. Kubica potwierdza słowa Boulliera w kolejnych wywiadach.

Dobrze poinformowani dziennikarze Autosport.com powołują się na źródła bliskie Kubicy, według których Polak jest w dużym stopniu nastawiony na pozostanie w Renault, jeśli utrzyma ono obecną dobrą formę.

Boullier zapewnia, że zespół jest na drodze do sukcesu. - Renault wygrywało już mistrzostwa, więc wie, jak się ścigać i jak budować dobry samochód. Udana współpraca z kierowcami i dobre wyniki dały nam kopa i pozwoliły wydobyć z zespołu to, co najlepsze - mówi Francuz. Tegoroczne wyniki jego zespołu wskazują na stały postęp.

Kilkanaście dni temu większościowy właściciel zespołu Gerard Lopez mówił, że Renault chce budować mistrzowską ekipę wokół Kubicy, tak jak Ferrari zrobiło to na początku XXI wieku z Michaelem Schumacherem. - Jeśli Robert czuje, że nasz zespół idzie w dobrym kierunku, aby zdobyć mi-strzostwo świata, nie musi nigdzie odchodzić - mówił Lopez.

Kubica nie komentuje plotek na swój temat. Jego decyzja spodziewana jest po Grand Prix Wielkiej Brytanii (9-11 lipca), kiedy prawdopodobnie "uaktywnią się" klauzule jego umowy z Renault.

Pewny zatrzymania Kubicy jest team Renault ?

Więcej o: