F1. Renault pewne, że Kubica zostanie

Dobra postawa Kubicy w tym sezonie jest motorem napędowym spekulacji transferowych. Szef zespołu Renault Eric Boullier wierzy jednak, że Polak zostanie w Renault. - My także wiemy jak zdobyć mistrzostwo świata - przekonuje Kubicę.

Kubica i Renault są jedną z największych niespodzianek sezonu w F1. Dwa miejsca na podium, 59 punktów Polaka w klasyfikacji generalnej i tylko jedno miejsce poza pierwszą dziesiątką - to robi wrażenie nie tylko na rywalach, ale także na potencjalnych pracodawcach. W związku z tym, nie cichną plotki o transferze Polaka do Ferrari w następnym sezonie. Tym razem do tych spekulacji ustosunkował się szef Renault Eric Boullier:

- Robert pracuje bardzo ciężko i wiem, że lubi atmosferę panującą w zespole. Możemy mu dużo zaproponować, jeszcze więcej możemy ulepszyć. Mamy ambicje na przyszłość i wszystko wygląda bardzo pozytywnie - mówił szef Renault.

Francuz ujawnił, że kluczem do sukcesu jest nić porozumienia pomiędzy kierowcą a zespołem.

- To jest klucz sukcesu. To podobna sytuacja jak z Alonso kilka lat temu. Tego samego chcemy teraz. Aby Robert dobrze czuł się w zespole.

- Dla nas ta sytuacja to również bardzo dobre rozwiązanie, szczególnie po zeszłorocznych problemach. To wspaniale wpływa na morale zespołu. Ten zespół wygrywał już mistrzostwa świata, wie jak osiągnąć sukces, wie jak stworzyć dobry bolid. Wie również, jak dbać o kierowców - zakończył Boullier.

Następnym w kalendarzu wyścigiem F1 jest GP Turcji, które odbędzie się 30 maja.

F1: Uważajcie na polskie fajerwerki czytaj tutaj ?

Więcej o: