Formuła1. Dyrektor techniczny Renault chwali bolid i Roberta Kubicę

Renault po raz drugi znalazło się na podium w tym sezonie. W Grand Prix Monako Robert Kubica zajął trzecie miejsce, a dzięki tym punktom jego zespół awansował na 4.miejsce w klasyfikacji konstruktorów. Dyrektor techniczny Renault Jason Allison w wywiadzie dla portalu formula1.com ocenia postęp zespołu od początku sezonu.

Allison wspomniał w nim, że pomimo tego, iż w Australii także Robert był na podium, to jednak w innych okolicznościach, dzięki znakomitej jeździe Polaka. W Grand Prix Monako od początku weekendu bolid był bardzo szybki i konkurował z najlepszymi a to, że Kubica był szybszy od Vettela w kwalifikacjach to znakomite uczucie.

 

Dyrektor techniczny Renault twierdzi również, że zespół robi z wyścigu na wyścig ciągłe postępy a bolid spisuje się coraz lepiej mimo zupełnie nieudanego weekendu w Hiszpanii. Na pytanie o postępy bolidu od pierwszego wyścigu w Bahrajnie Allison stwierdził, że z obecnymi osiągnięciami bolid jest na każdym okrążeniu szybszy o 0,75 sekundy. NA pytanie portalu czy potrafią utrzymać tak wysoki poziom Alisson odpowiedział:

- Z pewnością tak. Na każdy wyścig przygotowujemy znaczne poprawki i planujemy tak robić do końca roku. Do tego mamy w planie jeden lub dwa projekty, które pozwolą nam zrobić duże kroki w przód.

- Ludzie mowią o renesansie zespołu Renault. Czy ma pan te same odczucia?

 

- W zeszłym roku mieliśmy kiepski sezon i chcemy go zostawić już za sobą. Myślę, że start mieliśmy dobry, ale nie jesteśmy jeszcze tam, gdzie byśmy chcieli być. Widać podczas normalnego wyścigu, że nam sporo jeszcze brakuje do Red Bulla. Z pewnością jednak podążamy w dobrym kierunku i miejmy nadzieję, że spełnimy oczekiwania, które nie ukrywam są bardzo wysokie - zakończył swą wypowiedź Alisson.

- Zobacz jak Robert Kubica startował w Monako ?

Więcej o: