Formuła 1. Kubica sprowadza na ziemię: Nasza kolejna szansa na podium dopiero w Kanadzie

Robert Kubica, który w niedzielę w Monako zajął trzecie miejsce stwierdził: - Wygranie wyścigu w tym sezonie będzie niezwykle trudne. Polak dodał, że różnica między bolidami Red Bulla, a Renault jest dużo większa niż mogłoby się wydawać po ostatniej rywalizacji

Przeczytaj jak relacjonowaliśmy Z Czuba i na żywo GP Monako ?

- Na bardzo dobry wynik w Monako wpływ miała charakterystyka toru, do której nasz bolid najwyraźniej pasuje - powiedział Kubica. - Na dzień dzisiejszy, w wyścigach na "normalnych", szybkich torach, nie mamy raczej szans na podium - dodał.

Kubica upatruje szansę dla Renault na "pudło" w Kanadzie lub na Węgrzech. - Do GP Kanady zdążymy poprawić docisk - uznał. Grand Prix w Montrealu odbędzie się 13 czerwca, na Węgrzech - 1 sierpnia.

Mimo tej chłodnej oceny szans Kubica ma powód do dumy: - Przed sezonem nikt nie postawiłby na nas złamanego grosza. Zdobywając w tym roku dwa razy miejsce na podium (Polak był też drugi w Australii - red.), pokazaliśmy wszystkim niedowiarkom, że mogą być o nas spokojni.

Kubica odniósł się również do sytuacji w zespole: - Atmosfera jest bardzo dobra, dzień po dniu robimy postępy i jesteśmy na dobrej drodze, ciągle ulepszamy samochód.

W Niedzielnym GP Monako Polak wystartował z pierwszej linii, dał się jednak wyprzedzić Sebastianowi Vettelowi z Red Bulla. Kubica zakończył wyścig na 3 pozycji. Wygrał inny kierowca Red Bulla Mark Webber. Kolejny wyścig w Turcji 30 maja.

Boullier : Fantastyczny występ Kubicy ?

Więcej o: