F1. Kubica: Chciałem wyprzedzić Webbera i popełniłem błąd

- Wydawało mi się, że Webber ruszył za wolno, chciałem go wyprzedzić i popełniłem błąd - nacisnąłem za wcześnie do końca pedał gazu, straciłem trochę na trakcji i było za późno na obronę przed Vettelem - komentował na gorąco Robert Kubica swój start do wyścigu o GP Monaco.

Robert Kubica zajął doskonałe trzecie miejsce w GP Monaco. Po kwalifikacjach jednak wydawało się, że Polaka stać nawet na zwycięstwo. Kluczowy miał być start i jak się okazało, właśnie tak było. Robert stracił miejsce na rzecz Vettela i dojechał do mety za Niemcem. Wygrał Mark Webber z Red Bulla. Na konferencji tuż po wyścigu Robert tak komentował start.

Kubica: Popełniłem błąd na starcie

- Wydawało mi się, że Webber ruszył za wolno, chciałem go wyprzedzić i popełniłem błąd, nacisnąłem za wcześnie pedał gazu, straciłem trochę na trakcji i było za późno na obronę przed Vettelem. Dodatkowo musiałem bronić się przed Massą.

Wynik jest jednak świetny i Polak nie ukrywa, że bardzo cieszy go występ na ulicznym torze w Monaco.

- Każdy się starał. Mieliśmy nadzieje na podium po świetnych kwalifikacjach. Ale przed wyścigiem nawet nam nie przyszło do głowy, że będziemy tak blisko. Lepsze byłoby oczywiście zwycięstwo, ale bądźmy realistami. Trzecie miejsce to rewelacyjny wynik - mówił Kubica.

- Miałem trochę problemów na ostatnich okrążeniach. Na jednym z restartów, po zjechaniu samochodu bezpieczeństwa zablokowałem koła i bałem się, że będę musiał zjechać do alei serwisowej. Ale na szczęście się udało. Dziękuje całemu teamowi za świetny wyścig - zakończył Polak.

Podium dla Roberta Kubicy! ?

Więcej o: