F1. GP Monako. Zwycięstwo Webbera, Kubica trzeci

Mark Webber z zespołu Red Bull wygrał GP Monako. Robert Kubica z teamu Renault zajął trzecie miejsce

Czytaj też relację ZCzuba.pl ?

Niestety, Kubica stracił na starcie wywalczoną przez siebie w kwalifikacjach drugą pozycję. Świetnie wystrzelił Sebastian Vettel i wyprzedził Polaka po wewnętrznej. Webber obronił prowadzenie, a za Vettelem i Kubicą podążali Massa i Hamilton

Wyścig zaczął się pechowo dla aktualnego mistrza świata. Na trzecim okrążeniu bolid Jensona Buttona z McLarena stanął na dobre.

Jeszcze wcześniej swój występ w Monako zakończył Nico Hulkenberg, który już na pierwszym kółku rozbił swoją maszynę.

Początkowa faza wyścigu upłynęła pod znakiem heroicznych zmagań startującego z garażu Fernando Alonso, który od razu zjechał na pit stop, zmienił opony i postanowił przejechać tak do końca wyścigu. Sukcesywnie wyprzedzał kolejnych rywali i utknął dopiero na szóstej pozycji.

Kubica długo naciskał Vettela, kilka razy był o ułamek sekundy za nim, ale nie miał szans na zaatakowanie rywala. Kierowcę Renault z kolei starał się dogonić Massa, ale bardziej skupiony musiał być na czyhającym na niego z tyłu Hamiltona.

Aż cztery razy pojawiał się na torze samochód bezpieczeństwa. Wąski, niebezpieczny tor uliczny w Monte Carlo nie sprzyja wyprzedzaniu, dlatego w najlepszej sytuacji był przez cały czas prowadzący Mark Webber.

Wyścig ukończyło tylko dwunastu kierowców. Kilka okrążeń przed końcem, gdy Trulli zaatakował od wewnętrznej Chandhoka, tył jego samochodu podbiło w górę i Lotus przeleciał tuż nad głową Hindusa. Samochód bezpieczeństwa doprowadził kierowców aż do mety.

Możesz wygrać 10 tys. zł. i F1! Nie zwlekaj, graj! ?

Więcej o: