GP Hiszpanii. W Barcelonie totolotek Kubicy

Robert Kubica był szybki podczas drugiego treningu przed niedzielnym GP Hiszpanii. Jeszcze szybsze są jednak Red Bulle Sebastiana Vettela i Marka Webbera. Relacja z kwalifikacji na żywo w Sport.pl od 14:00.

Kubica na kasku ma nowe logo. Państwowy Totalizator Sportowy jest drugim polskim sponsorem kierowcy, po napojach energetycznych N-Gine.

Wczoraj w Barcelonie kierowcy uzyskiwali czasy odrobinę lepsze niż podczas zimowych testów na Circuit de Catalunya. Jednym z tych, którzy się bardzo poprawili, jest Kubica i jego Renault. Polak jechał wczoraj aż o 2 do ponad 3 s szybciej na okrążeniu niż w testach.

Szalenie ważne będą dzisiejsze kwalifikacje. Na torze w Katalonii od 2001 roku wygrywają zdobywcy pole position. Możliwości wyprzedzania są tu ograniczone, głównie dlatego, że kierowcy znają obiekt znacznie lepiej niż własną kieszeń. Kubica w tym roku przejechał na Circuit de Catalunya już ponad 900 km.

Polak uważa, że trzeba w nocy popracować nad balansem samochodu. - Jeśli uda się go poprawić, będziemy w sobotnich kwalifikacjach mniej więcej w tym samym miejscu stawki, co w czterech pierwszych wyścigach - powiedział Polak.

W samochodzie jest zamontowane nowe przednie skrzydło. To najważniejsza zmiana w renaulcie. Pozostałe zespoły również wymieniają części bolidów na lepsze. Niemal całkowicie nowy samochód ma Michael Schumacher z Mercedesa, zwycięzca sześciu wyścigów w Barcelonie. Ferrari testuje swoją wersję f-duct, czyli kanału powietrznego ułatwiającego osiąganie maksymalnej prędkości na prostej, która w Barcelonie ma ponad kilometr.

Ale i tak najszybszy, jak na razie, jest Red Bull. Vettel i Webber niewiele zmienili w samochodzie, nie zamontowali f-ductu, a jednak młody Niemiec, osiągnął jako jedyny czas poniżej 1.20 min na okrążeniu. Australijczyk był niewiele wolniejszy. Jeśli w sobotę i niedzielę nie spadnie deszcz - prognozy nie wykluczają opadów - Vettel, zdobywca trzech pole position w czterech dotychczasowych Grand Prix, będzie żelaznym faworytem pierwszego europejskiego wyścigu sezonu.

Czeka nas trochę pracy wieczorem - Kubica po treningach ?

Więcej o: