Szef Renault: Kubica był perfekcyjny, znowu

To była typowa jazda Roberta. Był perfekcyjny, znowu. Szanse na podium stracił podczas drugiej neutralizacji - komplementował nie pierwszy raz w tym sezonie Roberta Kubicę Eric Boullier

Mag F1. W GP Chin sędziowie odebrali Kubicy podium, ale mieli rację Szef Renault był zadowolony, że po raz pierwszy w sezonie punktowali obaj kierowcy francuskiej stajni. - Wykorzystaliśmy każdą daną nam szansę. Duże znaczenie ma to, że jesteśmy zespołem wyścigowym z krwi i kości, każdy wie, co ma robić - wszyscy skupieni są na ściganiu - powiedział Boullier.

Szef Renault po raz kolejny komplementował jazdę Roberta Kubicy. Polak w Chinach zajął bardzo dobre piąte miejsce. - To była typowa jazda Roberta. Był perfekcyjny, znowu. Szanse na podium stracił podczas drugiego wyjazdu samochodu bezpieczeństwa na tor, co było frustrujące. Później dbał o opony jadąc dobrym tempem i zdobył najwięcej punktów jak to możliwe - mówił Boullier.

Witalij Pietrow, który zdobył swoje pierwsze punkty w karierze też został przez szefa doceniony. - Witalij pojechał wspaniale. Na początku wyścigu warunki były bardzo trudne. Część toru była mokra, w innych miejscach było sucho, a debiutantowi nie jest łatwo dobrze pojechać, gdy warunki cały czas się zmieniają. Gdy w drugiej połowie wyścigu wszyscy mieli takie same opony, Witalij był coraz szybszy. Na ostatnich okrążeniach był najszybszy na torze - powiedział.

Zdaniem Boulliera zespół Renault jest coraz bliżej pierwszego pole position. - Trochę trwa zanim postępy stają się widoczne na torze, ale obserwując rozwój dotychczasowych kwalifikacji, krok po kroku jesteśmy coraz bliżej pole position. W Chinach Kubica po raz pierwszy rozdzielił w czasówce oba bolidy Mercedesa, co było bardzo budujące dla całej ekipy - uważa Boullier.

Formuła 1 uziemiona po wybuchu wulkanu, co z GP Hiszpanii? 

Więcej o: