F1. Kubica wściekły ? Renault każe zrzucić 10 kg Pietrowowi

PRZEGLĄD PRASY: Bossowie temu Renault nakazali Pietrowowi, koledze z zespołu Roberta Kubicy odchudzić się o 10 kilogramów. Możliwe, że decyzja ta podyktowana jest chęcią powrotu Renault do systemu KERS. Polakowi ten pomysł się nie podoba.

Od jakiegoś czasu szefowie francuskiej stajni F1 forsują pomysł powrotu do systemu odzyskiwania energii kinetycznej KERS. Urządzenie to waży 35 kilogramów, co znacznie zwiększa masę bolidu. Jednak na 6 sekund dodaje mocy samochodowi o około 80 koni mechanicznych.

W tym roku Kubica miał odetchnąć. Minimalną masę bolidu zwiększono , a dzięki oszczędnym silnikom Renault samochody tego teamu, mimo że ich kierowcami są najwyżsi w stawce Kubica i Pietrow, należą do czołówki F1. Możliwe jednak, że na życzenie Genii Capital, firmy będącej jednym z właścicieli temu Renault, już w 2011 roku system KERS zostanie zainstalowany w samochodach francuskiej stajni.

Kolejnym powodem, który nie przynosi radości Robertowi Kubicy - jak czytamy w "Polsce" - są plany Ferrari. Zdaniem niemieckich mediów włoski team zamierza przedłużyć umowę z Felipe Massą. Wcześniej francuskie media podawały informację, jakoby Ferrari zainteresowane było zatrudnieniem Polaka na miejscu Massy.

4. miejsce Kubicy w Malezji cenniejsze niż podium w Australii? Materiał na mistrza - Robert Kubica >

Więcej o: