Rally Citta di Forli. Nowy zespół i nowa maszyna Kubicy

Robert Kubica w najbliższy weekend wystartuje w kompaktowym Rally Citta di Forli we Włoszech. Pojedzie nowym samochodem w barwach nowego zespołu, ale ze starym pilotem Jakubem Gerberem.

Odwiedź stronę internetową zespołu Kubicy  ?

Kubica ciągle ma rajdową benzynę we krwi. Przed startem sezonu F1 zapowiadał, że zawiesza rajdowe starty. Długo nie wytrzymał. Pierwsza przerwa między wyścigami (Grand Prix Chin wystartuje dopiero za tydzień), Polak natychmiast organizuje rajdowy wypad do Włoch.

Do tej pory Kubica startował w rajdach słabszym Renault Clio R3, teraz będzie miał do dyspozycji teoretycznie mocniejsze, choć starsze Clio S1600. Podobnym modelem startował kilka lat temu Michał Kościuszko w Mistrzostwach Świata Juniorów. Klasa S1600 posłużyła jako baza do budowy R3.

Kubica wystartuje w barwach młodego, ale szybko rozwijającego się włoskiego zespołu Twister Corse z Gozzano założonego przez pasjonata sportów motorowych Sergio Terriniego. Oprócz Clio, w stajni Włochów mieści się jeszcze Subaru Impreza WRC i Peugeot 207 S2000.

Tym ostatnim samochodem w Rally Citta di Forli pojedzie znany włoski kierowca Piero Longhi, który otrzyma pierwszy numer startowy. Na auto Kubicy naklejona zostanie 19-tka.

Kubica i rajdy

W zeszłym roku Kubica wystartował w trzech rajdach. Najpierw wziął udział w sycylijskim Taormina-Messina, odpadł jednak na początku drugiego etapu. Później przyszedł czas na kameralną imprezę Citta dei Mille. Problemy z silnikiem spowalniały Polaka i ostatecznie zameldował się na 35. miejscu w klasyfikacji generalnej. Wreszcie Polak zajął 29 miejsce w klasyfikacji generalnej Rallye du Var, podczas którego doświadczył poważnych kłopotów z hamulcami.

Przed świętami Kubica miał jeszcze wziąć udział w Il Ciocchetto w Toskani, ale gigantyczne opady śniegu pokrzyżowały plany organizatorów i impreza się nie odbyła. Już w styczniu nie udał się Polakowi występ w legendarnym Rajdzie Monte Carlo, wycofał się na początku z powodu awarii.

Kubica wraca do rajdów - już w ten weekend ?

Więcej o: