F1. Robert Kubica: Na testach byliśmy bliżej czołówki

- Na początku naszych zimowych testów odniosłem wrażenie, że bliżej nam było do czołowych teamów. Z drugiej strony to tylko testy, a my nie wiemy w jakim kierunku zmierzają poprawki konkurencji - powiedział Robert Kubica w rozmowie z autosport.com. Najbliższy wyścig odbędzie się w niedzielę w Malezji. Relacja na żywo od 10.00 na Sport.pl

Robert Kubica pojawił się w czwartek na konferencji prasowej i tam rozmawiał z dziennikarzami. O wiele obszerniejszy wywiad z Polakiem zamieścił na swojej stronie serwis autosport.com. Polak porównuje w nim m.in. obecną sytuację zespołu z tą z zimy, gdy dopiero testował bolid.

- Podczas zimowych testów, zwłaszcza na ich początku, wydawało mi się, że jesteśmy ciut bliżej najlepszych. Oczywiście, ciężko oceniać takie rzeczy na podstawie wyników testów. Widzieliśmy wiele teamów, które wtedy sprawiały wrażenie, że będą walczyć o podium, a teraz są daleko w tyle. Widzieliśmy też samochody takie jak mój, które nie były wcale najszybsze. Myślę, że prawda leży gdzieś pośrodku. Nie chcę oceniać, czy na testach byliśmy wolniejsi czy szybsi - po prostu tam byliśmy - powiedział Robert Kubica.

Polak opowiada również o poprawkach, które są ciągle wdrażane do jego bolidu.

- Podoba mi się nasz program rozwojowy, ale nie mam żadnych informacji na temat tego, co słychać w innych zespołach. Możemy rozbudowywać nasz bolid bardzo szybko, ale jeśli inni pracują w tym samym tempie, nie będziemy nad nimi przewagi. Czy zmierzamy więc w dobrym kierunku? Trudno to rozstrzygnąć - dodał Kubica.

Najbliższy wyścig już w niedzielę w Malezji. Relacja na żywo na Sport.pl od 10.00

Czy Michael Schumacher zardzewiał?  ?

Więcej o: