F1. Renault nie skopiuje systemu aerodynamicznego McLarena

Szef teamu Renault Eric Boullier powiedział portalowi Autosport.com, że jego zespół nie ma zamiaru kopiować innowacyjnych rozwiązań aerodynamicznych zastosowanych przez McLarena. Renault ma swój plan rozwoju bolidu i nie chce go zaburzać.

Wyścig w Bahrajnie i treningi przed GP Australii pokazały, że zespół Renault jest niedaleko za najlepszymi. Francuzi są zadowoleni z dotychczasowych startów, tym bardziej, że planowane są udoskonalenia bolidu R30. Szef Renault Eric Boullier nie chce wprowadzać w planach zespołu żadnych zmian.

- Nie chcemy niszczyć naszych planów by skopiować coś, co według nas nie zwiększy znacząco prędkości naszego bolidu - powiedział Boullier, odnosząc się do rewolucyjnych rozwiązań aerodynamicznych zastosowanych przez McLarena. - Trzymamy się naszej strategii. Przed każdym wyścigiem będziemy wprowadzać pakiet ulepszeń, który jest znaczący w porównaniu z normą - dodał.

Kubica wyszarpał swój wynik. Na 9. miejscu Boullier studził optymizm po treningu

Boullier studził optymizm po pierwszym treningu wygranym przez Kubicę.

- Jestem bardziej zachęcony niż szczęśliwy - powiedział. - Lepiej być pierwszym niż ostatnim, ale pierwsze miejsce na treningu nie jest zbyt ekscytujące - dodał.

Dziewiąte miejsce zajął w kwalifikacjach Robert Kubica ?

Więcej o: