F1. Kubica: dzisiejszego ranka wszystko szło świetnie

- To był dobry piątek. Dzisiaj rano wszystko szło świetnie, poza małym problemem z balansem - powiedział Robert Kubica po niezwykle udanych dla niego piątkowych treningach. Pierwszą sesję Polak wygrał, a w drugiej, przy trudniejszych warunkach pogodowych, zajął 11. miejsce.

Robert Kubica bardzo dobrze zaprezentował się w na piątkowych treningach przed GP Australii . W pierwszej sesji uzyskał najlepszy czas - jako jedyny zszedł poniżej 1:27 (1:26.297), natomiast w drugiej z wynikiem 1:27.108 uplasował się na 11. pozycji.

F1. Jest dobrze! Kubica będzie celował w czołową szóstkę - Tego ranka wszystko szło świetnie, poza małym problemem z balansem w bolidzie. Dlatego też wraz z zespołem przeprowadziliśmy parę poprawek, żeby przystosować samochód do toru w Melbourne, który znacznie różni się od tego w Bahrajnie i torów, na których testowaliśmy bolid zimą - mówił Polak.

- Druga sesja z powodu deszczu była dużo trudniejsza, więc poczyniliśmy pewne zmiany mające przystosować moje Renault do warunków na torze. W nocy popracujemy nad balansem, żeby jutro wycisnąć z samochodu maksimum - zakończył Robert Kubica.

Wyścig w niedzielę od godziny 9. Relację na żywo będzie można śledzić na Z czuba.pl.

Tor w Australii - wciąż niezdobyty przez Roberta Kubicę ?

Więcej o: