F1. Kubica i Pietrow w centrum technologicznym Renault

Dwaj kierowcy teamu Renault - Robert Kubica i Witalij Pietrow wykorzystali przerwę między wyścigami na odwiedziny w centrum technologicznym pod Paryżem. Zakład fabryczny Renault, po którym Polaka i Rosjanina oprowadzali inżynierowie zespołu, zajmuje się pracami nad silnikiem. Wszyscy, którzy wzięli udział w spotkaniu byli przekonani, że następnym krokiem będzie odegranie polskiego hymnu.

Centrum prac nad silnikiem znajduje się w miejscowości Vity-Chatillon. Kubica i Pietrow zwiedzili cały zakład, gdzie na własne oczy zobaczyli prace i testy wykonywane na silnikach, jakie znajdują się w ich bolidach. Inżynierowie doprowadzili jednostkę napędową V8 do granic jej możliwości i pokazali kierowcom, jakie siły uwalniają się podczas tego procesu.

Kubica zobaczył także dane, jakie zostały zgromadzone podczas ostatniego wyścigu w Bahrajnie. Uwzględniono je w testach, po których inżynierowie uzyskali sporo informacji na temat jednostki napędowej Renault.

Inżynierowie przeprowadzili także komputerową symulację wyścigu w Bahrajnie, na zakończenie której wszyscy zgodnie stwierdzili, że kolejnym krokiem będzie odegranie polskiego hymnu narodowego po zawodach w Melbourne.

Renault dostało zgodę na usprawnienie silnika ?

Więcej o: