Kubica: Jesteśmy ciekawi, jak nowe elementy spiszą się na torze

- Mam nadzieję, że uda nam się przetestować parę nowych elementów, w tym nowe przednie skrzydło. Nie będzie to jeszcze cały pakiet, z którego skorzystamy w Bahrajnie, ale będziemy w stanie się zorientować, czy zmiany dadzą nam przewagę - mówi Robert Kubica o ostatnich przygotowaniach przed pierwszym w sezonie GP Formuły 1.

Przygotowania do sezonu F1 śledź na blogu "Gazeta Sportowa" Bartosza Raja ?

- Jesteśmy ciekawi, jak nasze przewidywania z tunelu aerodynamicznego zostaną zweryfikowane przez jazdę na prawdziwym torze - dodał Kubica w rozmowie opublikowanej na oficjalnej stronie Renault.

- Czuję się dobrze i jestem dobrze zintegrowany z zespołem. Mój pierwszy test w Walencji dał mi dużo doświadczeń, musiałem nauczyć się wielu nowych rzeczy związanych z zachowaniem bolidu. Szczególnie zadowolony jestem z testów w Jerez, gdzie znaleźliśmy odpowiednią równowagę i uczyniliśmy nasz bolid konkurencyjnym w stawce F1. Nauczyliśmy się tyle, ze jesteśmy już gotowi na Bahrajn - zapewnia Polak.

- Trudno stwierdzić, na jakim etapie względem innych zespołów jesteśmy. Wszystko zmienia się z dnia na dzień, a nie mamy pełnych informacji o zaawansowaniu naszych konkurentów. Wiele zespołów wprowadzi specjalne poprawki przed pierwszym startem. My musimy jeszcze popracować nad przyczepnością. Po przetestowaniu nowych części będziemy wiedzieć więcej - nie chce spekulować Kubica.

Czarny koń w Bahrajnie - Robert Kubica ?

Więcej o: