F1. Szybki pit stop atutem Renault

Zaledwie 2,8 sekundy trwa pit stop w wykonaniu mechaników zespołu Renault. To może być atut zespołu Roberta Kubicy w rozpoczynającym się w przyszły weekend sezonie F1. Pierwszy wyścig odbędzie się 14 marca w Bahrajnie.

Mechanicy zespołu Renault w siedzibie stajni w Enstone godzinami doskonalą technikę zmieniania opon. Zdaniem francuskiej strony confidential-renault.fr w wymianie ogumienia doszli niemal do perfekcji. Ostatnio samochód na stanowisku mechaników spędza zaledwie 2,8 sekundy.

Renault podczas ostatnich testów w Barcelonie by jeszcze bardziej usprawnić wymianę kół zainstalowało nowe śruby, które mają zmniejszyć o ułamki sekundy czas postoju bolidu w boksie.

Wymiana kół w zbliżającym się wielkimi krokami sezonie F1 będzie jednym z kluczowych elementów strategii zespołów. Od tego roku zabronione jest tankowanie, więc moment wymiany kół, dobór odpowiedniej mieszanki, a także ciśnienie powietrza mogą decydować o zwycięstwie lub porażce danej stajni.

- Najprawdopodobniej zespoły będą zjeżdżać rzadziej do boksów. Opony są na to przygotowane na zwiększone obciążenia. Pierwsze wyścigi będą niesamowicie interesujące - mówi Hirohide Hamashima z firmy Bridgestone, jedynego dostawcy opon dla F1.

Milon dla Kubicy? - Lusterka droższe niż skrzydła ?

Więcej o: