F1: Polskie firmy w natarciu

Polska firma sponsorem Kubicy? Jak nieoficjalnie dowiedział się serwis F1.pl najlepszy polski kierowca podpisał kontrakt z "Foodcare" (producent napojów energetycznych). Potwierdza to również Puls Biznesu. Według gazety logo kolejnej polskiej firmy będzie widniało na bolidach czołowej ekipy F1.

Na kilka dni przed pierwszym wyścigiem Formuły 1 okazało się, że nie tylko Robert Kubica będzie reprezentował Polskę w elitarnych zawodach. Znajdą się tam również dwie polskie firmy, które dołączą do grona sponsorów F1.

Kilka dni temu jedna z firm tajemniczo zakomunikowała, że wchodzi do F1 - o czym na swoim blogu informował Bartosz Raj ?

Wielu internautów komentujących wpis na blogu zastanawiało się czy to nie jest żart? Według Pulsu Biznesu to prawda. Dom maklerski X-Trade Brokers zostanie sponsorem jednego z najbardziej utytułowanych zespołów w stawce.

Wiadomo też kto ponadto dołączy do grona sponsorów F1. Jak donoszą F1.pl i Puls Biznesu będzie to producent napoju energetycznego "Tiger", który został sponsorem Roberta Kubicy.

Czy to dopiero początek "polskiej ekspansji" na Formułę 1? Jak pisaliśmy miesiąc temu, Renault zamierza wykorzystać popularność tej dyscypliny i Roberta Kubicy w Polsce. - Zajmujemy się polskim rynkiem, bo nie został on jeszcze dostatecznie odkryty. Prowadzimy rozmowy z trzema polskimi firmami - ujawnił Gerard Lopez, większościowy udziałowiec stajni Polaka. ?

Inaugurujący sezon wyścig o GP Bahrajnu odbędzie się 14 marca. Wystartuje w nim dwanaście zespołów, w tym Renault Roberta Kubicy.

Mag F1: Łada w Renault! Team wywoła aferę kontrowersyjnym dyfuzorem?

Robert Kubica o rozpoczynającym się sezonie ?

Więcej o: