F1. Łada oficjalnie sponsorem zespołu Kubicy... Czy samego Kubicy też?

Z artykułu magazynu ?BusinessWeek?, który cytuje rzecznika prasowego premiera Rosji Władimira Putina wynika, że reklamy Łady umieszczone zostaną tylko na bolidzie i kombinezonie Witalija Pietrowa.

Dmitrij Peskow pełniący funkcję rzecznika prasowego Putina, potwierdził we wtorek podczas rozmowy telefonicznej z dziennikarzami magazynu, że reklamy Łady umieszczone zostaną na bolidzie i kombinezonie Pietrowa już podczas rozpoczynającego sezon Grand Prix Bahrajnu. Rzecznik wyraźnie wymienił tylko Pietrowa, o Kubicy nie wspomniał.

Mag F1: Łada w Renault! Team wywoła aferę kontrowersyjnym dyfuzorem? Jednocześnie dodał, że wszystkie szczegóły finansowe przedsięwzięcia nie zostały jeszcze ustalone. Francuskie media potwierdzają informację, że Łada będzie już na pewno sponsorem zespołu Renault. Brak jednak informacji, czy reklamy znajdą się na obu bolidach ekipy.

Rosjanin chciał, Polaka chcieli

Rosyjski kierowca Witalij Pietrow podpisał kontrakt z Renault, bo obiecał wniesienie do budżetu zespołu 15 milionów dolarów i przyciągnięciu sponsorów z Rosji. Menedżerowie zawodnika długo mieli kłopoty ze znalezieniem rodzimej firmy chętnej na taką transakcję.

W przypadku Kubicy sytuacja wyglądał inaczej, bo to zespół musiał walczyć o niego, a nie on o miejsce w zespole. Mimo tego nowy współwłaściciel ekipy Gerard Lopez zapowiadał niedawno, że rozmawia o sponsoringu z trzema polskimi firmami i cieszy się z możliwości otwarcia na nowy rynek.

Putin w końcu zaczął działać

- Premier Rosji Władimir Putin zapowiedział w poniedziałek, że Rosja będzie sponsorować zespół Renault . To efekt spotkania Putina z Carlosem Ghosnem, szefem francuskiej marki, która ma bardziej zaangażować się w rosyjski rynek.

Lotus też ma nowego sponsora - CNN wchodzi do F1 ?

Więcej o: