Formuła 1. Renault pokaże nowy dyfuzor. Będą kontrowersje?

"Ekstremalny" dyfuzor skonstruowany do bolidu Renault R30 będzie do dyspozycji kierowców już podczas pierwszego GP w Bahrajnie - donosi dziennikarz radia RMC Stephane Samson.

Wcześniej Samson ujawnił, że na starcie w Bahrajnie bolid Renault będzie zawierał nawet do 50% nowych elementów. Zespół nie zdementował tej informacji. Teraz Samson ujawnia, że jeden z innowacyjnych elementów to nowy dyfuzor. Według dziennikarza rozwiązanie zastosowane przez zespół Roberta Kubicy ma być "ekstremalne". Samson uważa, że FIA może zwołać specjalne posiedzenie, w celu ustalenia czy nowy dyfuzor spełnia ustalone regulaminy.

Poza dyfuzorem Renault ma zmodyfikować przednie skrzydło i trzy inne partie bolidu.

Kubica: Nie walczymy o podium

Postaramy się być w pozycji, która umożliwi nam walkę w czołówce, ale szczególnie na początku roku może być ciężko to osiągnąć. Musimy być realistami, nie jedziemy do Bahrajnu po podium  - powiedział Polak.

Testy Renault ze zmiennym szczęściem

Plany zespołu Renault i Roberta Kubicy w ostatnim dniu jazd na torze Circuit de Catalunya pod Barceloną nie zostały zrealizowane w stu procentach. Polak stracił dużo czasu  z powodu defektów testowanego przez niego bolidu, nie przeszkodziło mu to jednak w przejechaniu 107 okrążeń.

Renault niezadowolone po testach w Barcelonie ?

Więcej o: