F1. Inżynier Renault: Roberta Kubicę stać na mistrzostwo

Alan Permane, główny inżynier Renault, już po kilku dniach testów przekonał się, że Robert Kubica dysponuje wszystkim czego potrzeba, aby zdobyć tytuł mistrza świata.

- Na razie jesteśmy dopiero na początku naszej drogi, ale jego szybkość jest bezdyskusyjna. Robert jest regularny, a jego praca na polu technicznym wspaniała - wyliczył Permane. - Ma wszystko czego potrzeba, aby wygrywać wyścigi, a z wystarczająco dobrym samochodem może sięgnąć po mistrzostwo świata.

- Robert świetnie się bawi, dobrze współpracuje ze swoim inżynierem Simonem Rennie i jest bardzo otwarty. Przyniósł ze sobą świeże pomysły, ale nie stara się nam niczego narzucać, po prostu działa logicznie. On daje z siebie naprawdę dużo, więcej niż jakikolwiek inny kierowca, z którym współpracowałem. Jestem pod wielkim wrażeniem jego zaangażowania i wysiłku. Jestem Robertem zachwycony: zarówno w samochodzie, jak i poza nim.

Czy Kubica jest w stanie wypełnić lukę powstałą w wyniku odejścia Fernando Alonso? Francuzi są pewni, że tak. - Fernando dokładnie wiedział czego chce, więc nie zamierzam go dyskredytować i mówić, że Robert wykonuje lepszą robotę od niego. Nie chcę wdawać się w porównania, ponieważ przez wiele lat Fernando zrobił dla nas kawał dobrej roboty. Robert wygląda jednak na bardzo oddanego - zaznaczył inżynier Renault.

- Nie widzę tego w ten sposób - odparł Permane, poproszony o komentarz do reputacji Kubicy jako wyjątkowo wymagającego kierowcy. - On oczekuje, że damy z siebie równie dużo jak on. I tak jest.

Najswieższe informacje - na F1.pl ?

Więcej o: