Robert Kubica przedstawił swój zespół gokartowy

Tomasz Czajkowski i Piotr Dobija będą w sezonie 2010 startowali gokartami RK Kart w fabrycznym zespole Birela. Młodzi Polacy rywalizować będą w mistrzostwach Open Masters w kategorii KF3 - donosi portal F1.pl.

Czajkowski i Dobija zmierzą się z kilkudziesięcioma rywalami w pięciu rundach, rozgrywanych na torach w Castelletto, La Conce, Sarno, Viterbo i Pomposie. Sezon rozpoczną od organizowanych w połowie lutego testów na obiekcie "Siedem Jezior" pod Castelletto, gdzie dokładnie miesiąc później odbędzie się pierwsza runda mistrzostw Open Masters.

Sezon zakończy się w drugi weekend września na torze w Pomposie, a plan startów Polaków przewiduje także m.in. udział w rozgrywanych na przełomie kwietnia i maja mistrzostwach Europy na niemieckim torze Wackersdorf. Rywalizować będą w juniorskiej kategorii KF3 (do 15 lat).

- Chcę wywalczyć jak najwyższą lokatę w Open Masters - deklaruje w rozmowie z F1.pl czternastoletni Piotr Dobija.

Jego o rok młodszy kolega nastawia się przede wszystkim na zdobywanie nowych doświadczeń. - To dla mnie nowa kategoria, nie miałem jeszcze wielu okazji do jeżdżenia gokartem KF - powiedział portalowi F1.pl Czajkowski.

Najświeższe informacje - na F1.pl ?

Więcej o: