Kubica: Nie sądzę, abyśmy byli dużo wolniejsi od Ferrari

- R30 wygląda może jak stare auto, ale to nowy samochód - powiedział Robert Kubica w Auto Motor und Sport o swoim żółto-czarnym Renault. Polak uważa, że jego zespół stać na wyrównaną walkę z Ferrari.

Czasy uzyskane przez Roberta Kubicę podczas testów na Circuit Ricardo Tormo pod Walencją nie wyglądały imponująco. Polak przejechał jedną rundę (1.12,426) niemal sekundę wolniej od rekordowego wyniku Fernando Alonso.

Może to być jednak mylące, bo testy nie służą "wykręcaniu" jak najlepszych czasów. Zespoły koncentrują się przede wszystkim na dokładnym poznaniu auta. Robert Kubica jest przekonany, że jego zespołowi do Ferrari nie brakuje dużo. - Z pełnym zbiornikiem paliwa jesteśmy mocni i nie sądzę, abyśmy byli dużo wolniejsi od Ferrari - mówi.

Zespół Renault zadowolony z testów

Pierwszego dnia testów Robert Kubica przejechał 69 kółek na torze Ricardo Tormo pod Walencją. Polak w debiucie miał najsłabszy czas dnia, ale zespół nie przykładał dużej wagi do wyników.

 

Dzień później było już znacznie lepiej . Zarówno Robert Kubica, jak i główny inżynier zespołu Renault - Alan Permane, byli zadowoleni z wtorkowych testów. Polski kierowca koncentrował się głównie na symulacji wyścigu, ale mimo to wykręcił czas o 2,5 sekundy lepszy od poniedziałkowego.

Więcej o Formule 1 w serwisie F1.pl ?

Więcej o: