F1. Kubica: Schumacher wrócił do domu

- Schumacher to siedmiokrotny mistrz świata i jeden z najlepszych - jeśli nie najlepszy - kierowca w historii. To normalne, że jest szybki - mówi Robert Kubica.

W pierwszym dniu przedsezonowych testów Formuły 1 na torze Ricardo Tormo Schumacher, który obecnie jeździ w zespole Mercedesa, osiągnął trzeci czas. Najważniejszy był jednak wynik 41-letniego Niemca w porównaniu z jego kolegą zespołu Nico Rosbergiem. Schumacher, który do F1 wraca po trzyletniej przerwie, był szybszy od młodszego rodaka o pół sekundy.

- Jest pan zaskoczony tym, w jakiej dyspozycji wrócił Schumacher? - zapytali dziennikarze Kubicę po poniedziałkowych jazdach. - Nie, to przecież siedmiokrotny mistrz świata i jeden z najlepszych - jeśli nie najlepszy - kierowca w historii. To normalne, że jest szybki - odparł Polak.

- Michael jeździł ostatnio samochodem GP2, wcześniej kilkakrotnie spotykaliśmy się na zawodach kartingowych - nie było tak, że Michael nic nie robił.

- Myślę, że po powrocie do samochodu on czuje się wreszcie jak w domu - dodał Kubica.

Schumacher był bardzo podekscytowany. - Czułem się jakby to był rok 1991 - mówił Niemiec. - Kiedy zaczynałem wtedy starty w Formule 1 na pierwszym okrążeniu byłem zszokowany, a potem bardzo podekscytowany. Teraz było dokładnie tak samo.

- Czułem się jak mały chłopiec, który dostał nową zabawkę - dodał Schumacher.

Niemiec mówił też o tym, jak zdziwił się widząc na torze ferrari. - Nagle zobaczyłem mój stary samochód, ale mnie w nim nie było. To dziwne uczucie. Ale cieszę się, że widziałem mojego brata na torze - dodał Niemiec mając na myśli Felipe Massę. Podczas wspólnych startów w Ferrari Schumacher zaprzyjaźnił się z Brazylijczykiem.

Schumacher miał wrócić do Formuły 1 w połowie poprzedniego sezonu, aby zastąpić właśnie Massę, który doznał groźnego urazu czaszki. Na przeszkodzie stanął Niemcowi jego własny uraz szyi, którego nabawił się podczas jazdy motocyklem. Jak czuje się po 40 okrążeniach w bolidzie F1? - Wszystko w porządku. Pracowałem bardzo dobrze i precyzyjnie przygotowałem się do startów - stwierdził Schumacher.

Robert Kubica testował nowy bolid Renault

Więcej o: