F1. Robert Kubica: Zespół wie jak wygrywać

- R30 jest dłuższy niż R29. Przy zakazie tankowania bak jest teraz nieco większy, co miało oczywiście wpływ na projekt auta. W sezonie 2009 samochód nie był zbyt konkurencyjny. Renault wie jednak jak wygrywać, dobrze mi z nimi - cytuje wypowiedź Roberta Kubicy serwis F1.pl

W wywiadzie opublikowanym przez serwis confidential-renault.fr, Robert Kubica dzielił się pierwszymi wrażeniami na temat R30 oraz mówił o swoich oczekiwaniach względem sezonu 2010.

Robert, byłeś związany z Renault w trakcie swojej dotychczasowej kariery, a teraz jesteś etatowym kierowcą Renault F1 Team. Jak się z tym czujesz?

Jestem bardzo zadowolony. Rzeczywiście łączy mnie z Renault dość długa historia - zacząłem karierę w Formule Renault w 2001 roku. W sezonie 2005 zdobyłem mistrzostwo World Series by Renault. To zwycięstwo dało mi szansę testów z ekipą F1, a następnie po obowiązkach w BMW Sauber pozwoliło zadebiutować w Formule 1. Cieszę się, że wracam do Renault - zespołu, który mile wspominam. Znałem już kilka osób. W trackie zimy widziałem jak bardzo wszyscy są zmotywowani i chcą podnieść poziom konkurencyjności, aby zespół wrócił na czoło stawki.

Bardzo uważnie śledziłeś rozwój nowego auta - R30. Jakie są twoje pierwsze wrażenia?

R30 jest dłuższy niż R29. Przy zakazie tankowania bak jest teraz nieco większy, co miało oczywiście wpływ na projekt auta. W sezonie 2009 samochód nie był zbyt konkurencyjny. Jestem realistą - wiem, że musimy zrobić wystarczający krok naprzód, jeśli chcemy pokonać czołowe zespoły. Minęło jednak sporo czasu, od kiedy zespół skoncentrował się na rozwoju tegorocznego auta i jestem pewien, że zmierzamy we właściwym kierunku. Jeśli zaczniemy rok w środku stawki, jestem przekonany, że wraz z rozwojem sezonu nadrobimy straty.

Renault jest twoim drugim zespołem w Formule 1, a także nowym wyzwaniem. Musisz być zmotywowany...

Absolutnie. Wciąż jestem stosunkowo krótko w F1 i chętnie poznaję nowych ludzi i sposób, w jaki operuje inna ekipa. Z Renault łączą mnie szczególne więzi i podoba mi się ich stosunek do wyścigów. Atmosfera jest dobra, bardzo rozluźniona, a ludzie otwarci. Zespół wie jak wygrywać. Czuję się bardzo pewnie w tym środowisku.

Pietrow w Renault to koniec finansowych problemów teamu Kubicy?

Przeczytaj na F1.pl co jeszcze powiedział Robert Kubica ?

Więcej o: