Autohebdo: Pietrow partnerem Kubicy w Renault

Według serwisu autohebdo.fr, dobrze poinformowanego jeśli chodzi o francuski team, na zespołowego partnera Roberta Kubicy stajnia z Enstone wybrała Witalija Pietrowa. Renault nie potwierdziło jeszcze tej informacji.

Kandydatura Rosjanina wymieniana była w kontekście startów obok Polaka od dość dawna. Oprócz walorów czysto sportowych niewątpliwym atutem Pietrowa w walce o fotel etatowego kierowcy było wsparcie sponsorów - jeśli wierzyć doniesieniom, angaż "Rakiety z Wyborga" zasili budżet Renault kwotą 15 milionów euro.

Poza Rosją Pietrow po raz pierwszy wystartował w 2003 roku we włoskiej i brytyjskiej Formule Renault, a później także w Euroseries 3000. Dwa lata później zajął 3. miejsce w Euroserii i wystartował w GP2, a w 2006 także w Campos Grand Prix. Współpraca z Camposem zaczęła procentować. Pietrow trzy razy staną na podium i wraz z partnerem Lucasem di Grassiem, wywalczył hiszpańskiemu teamowi tytuł w klasyfikacji konstruktorów.

Jednak dopiero ubiegły rok był najlepszym w karierze Rosjanina. Wówczas to Pietrow wywalczył wicemistrzostwo GP2.

Rywalem Rosjanina do miejsca obok Roberta Kubicy był Chińczyk Ho-Pin Tung, który wraz z Jerome D'Ambrosio będzie rezerwowym kierowcą francuskiego teamu. Więcej o nowym partnerze Kubicy znajdziesz na F1.pl  ?

O Pietrowie czytaj także na bloguBartosza Raja ?

Więcej o: