F1. Renault ma kierowców rezerwowych

Team Formuły 1 - Renault, w którego barwach w przyszłym sezonie będzie jeździć Robert Kubica, podpisał umowy z dwoma kierowcami rezerwowymi. Są to Jerome d'Ambrosio i Ho-Pin Tung. Holender chińskiego pochodzenia wciąż wierzy jednak, że ma szansę zostać drugim kierowcą francuskiego zespołu. Jego rywalem jest Rosjanin Witalij Pietrow.

Zarówno 24-letni Begl d'Ambrosio jak 27-letni Tung podpisali kontrakt z firmą menedżerską Gravity Sport, której szefem jest nowy dyrektor Renault Eric Boullier. Poinformowano także w jakich kolorach będą jeździć bolidy tego zespołu w nowy sezonie. Będą to tradycyjne kolory francuskiego koncernu, czyli żółty i czarny.

Wciąż nie wiadomo jeszcze, kto będzie partnerem Kubicy. Ho-Pin twierdzi, że wciąż ma szanse na tę pozycję, ale faworytem jest Witalij Pietrow jeżdżący w formule GP2.

- Byłbym bardzo usatysfakcjonowany z roli kierowcy testowego, ale oczywiste jest, że chciałbym się ścigać już w 2010 - przyznał Ho-Pin. - Z niecierpliwością czekam na ogłoszenie drugiego kierowcy, które ma nastąpić w najbliższych dniach - dodał.

O innych kandydatach do Renault - czytaj tutaj ?

Więcej o: