F1. Robert Kubica przymierza się do Renault

Robert Kubica odwiedził fabrykę Renault w Enstone, gdzie przymierzał się do nowego samochodu. - Nie mogę się już doczekać pierwszych testów - mówi Polak.

Oficjalna prezentacja tegorocznej wyścigówki Renault będzie 31 stycznia w Walencji. Dzień później rozpoczną się pierwsze testy przed sezonem, który rusza 14 marca w Bahrajnie.

- Jedyny problem mam w tym momencie z zachowaniem cierpliwości. Na pierwsze jazdy musimy czekać bardzo długo, całą zimę spędzamy poza samochodem - mówi Kubica, maniak sportów motorowych. Wakacyjną nudę Polak zabija, startując w rajdach - dzisiaj rozpoczyna jazdę w legendarnym Rajdzie Monte Carlo.

Kubica pojawił się w Enstone, aby przymierzyć się do bolidu Renault. - Zmierzyliśmy kokpit i moją sylwetkę, aby wszystko idealnie dopasować. Trzeba zrobić kilka zmian, ale to nie są wielkie problemy - stwierdził Polak.

- W fabryce atmosfera jest świetna, wszyscy są zmotywowani i gotowi do walki, zupełnie tak jak ja! - dodał Kubica. - Regularnie dzwonię do inżynierów, bo chcę być na bieżąco z powstawaniem nowego samochodu.

Polak będzie w tym roku liderem Renault, ale wciąż nie wiadomo, kto zasiądzie w bolidzie nr 2. Najnowsze plotki mówią o 25-letnim Rosjaninie Witaliju Pietrowie - wicemistrzu serii GP2, który ma wsparcie dużych sponsorów i mógłby wnieść do budżetu Renault kilka milionów euro.

Poza Petrowem na liście kandydatów są ponoć także chcący wznowić karierę Jacques Villeneuve, inny były kolega Kubicy z BMW Sauber Nick Heidfeld oraz Takuma Sato i Bertrand Baquette.

Już w środę startuje Rajd Monte Carlo

Impreza będzie pierwszą z dwunastu tegorocznych eliminacji rajdowego cyklu Intercontinental Rally Challenge (IRC). Obok najlepszych europejskich kierowców wystąpi Robert Kubica. Już w środę relacja na żywo z imprezy w Sport.pl.

Rajd Monte Carlo- Robert Kubica na starcie  ?

Więcej o: