F1. Renault pokaże samochód 31 stycznia w Walencji

Przedsezonowa prezentacja ekipy Renault będzie miała miejsce 31 stycznia w Walencji, gdzie dzień później rozpoczną się pierwsze tegoroczne testy bolidów. Do tego czasu ma być już znany drugi kierowca zespołu obok Roberta Kubicy.

Prezentacja Renault zbiegnie się w miejscu i czasie z podobną imprezą organizowaną przez Saubera, który przed wycofaniem się BMW był zespołem Kubicy. I Renault, i Sauber pokażą swoje samochody i wykonają próbne jazdy na torze Ricardo Tormo pod Walencją.

Pierwotnie wszystkie zespoły F1 planowały urządzić wspólną prezentację samochodów, aby zredukować koszty organizacji takiego wydarzenia, ale szefowie mniejszych ekip obawiały się, że słynne Ferrari, McLaren czy Mercedes z Michaelem Schumacherem zdominują taką imprezę. Teraz wszyscy organizują prezentacje na własną rękę.

Jako pierwsze, 28 stycznia, tegoroczną wyścigówkę pokaże Ferrari. Dzień później samochód zaprezentuje McLaren. Renault i Sauber odsłonią bolid 31 stycznia. Piątą ekipą, której termin prezentacji jest znany, jest Lotus, ale nowy zespół w stawce organizuje swoją imprezę dopiero 12 lutego.

Pierwsze testy na torze Ricardo Tormo odbędą się w dniach 1-3 lutego.

Bernie Ecclestone proponuje: Skróty podczas wyścigów