Szwajcarskie media: De la Rosa w Sauberze? Co z Heidfeldem?

Szwajcarscy dziennikarze są przekonani, że partnerem Kamuiego Kobayashiego w zespole Saubera zostanie Pedro Mart~nez de la Rosa - donosi portal F1.pl. Typowany przez wielu na lidera zespołu od dłuższego czasu jest Nick Heidfeld. Jeśli nie znajdzie pracy w Sauberze to może dołączyć do Roberta Kubicy w Renault.

Dla mającego skończyć w przyszłym miesiącu 39 lat Hiszpana, scenariusz taki byłby zapewne spełnieniem marzeń.

Nie posiadający wsparcia sponsorów, de la Rosa nie budził wielkiego zainteresowania na rynku transferowym i choć Katalończyk prowadził rozmowy z Campos Meta 1 oraz US F1, zdaniem szwajcarskiej prasy największe szanse ma na dołączenie do składu stajni z Hinwil. Spekulacje wokół de la Rosy rozpalił dodatkowo sam Sauber, mówiąc o "mającym okazać się zaskoczeniem, wyborze doświadczonego kierowcy".

Na ruch taki mogą wskazywać także wcześniejsze doniesienia hiszpańskich żurnalistów, według których kierownictwo McLarena poprosiło de la Rosę o podjęcie decyzji w sprawie swojej przyszłości do końca 2009 roku.

Figurujący na liście uczestników tegorocznych mistrzostw świata jako BMW Sauber F1 Team, zespół Petera Saubera czeka najprawdopodobniej również zmiana nazwy. - Obecnie tak się właśnie nazywamy, ponieważ pod taką nazwą zgłosiliśmy się do FIA. Jeszcze nie zdecydowaliśmy, kiedy złożymy aplikację o zmianę nazwy.

Najświeższe informacje - na F1.pl ?

Więcej o: